Ali Koç’un CEO’su belli oldu! Rıdvan Dilmen sürpriz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bir süre önce Barcelona’nın eski CEO’su Robert Fernandez için bir görüşme yapmıştı… “Sportif direktörlük görevine hâlâ inanıyorum. Çünkü bu sektör geliştikçe FFP, harcama limitleri, bankalarla yapılan anlaşmalar vs. Bir Genel Müdür, CEO kıvamında futbola bakan ama sahayla alakası olmayan bir kişi ve departmana ihtiyaç var” diyen Koç’un, Fernandez’le görüşmelerinin devam ettiği bildirildi.

Valencia ve Barcelona’da futbol oynayan Fernandez, alt düzey teknik direktör lisansı almasına rağmen hiç bu konuya eğilmedi. Futbolun yönetim tarafında durdu. 2015’ten 2018 yılına kadar Barcelona’da sportif direktörden fazla CEO olarak görev yaptı.
Ali Koç’ta önümüzdeki dönemde hayalinde teknik direktörlük olmayan kravatıyla, üst düzey toplantılarda Fenerbahçe’yi temsil edecek bir profesyonel aradığı için Fernandez’i düşünüyor. Ancak önceliği teknik direktör seçimi. Çünkü yeni CEO’nun bu konuda bile karar verici noktada olmasını istemiyor.

ALİ KOÇ’TAN, RIDVAN DİLMEN’E SPORTİF DİREKTÖRLÜK TEKLİFİ YOK

Bu arada Ali Koç’un Cumartesi günü bir araya geldiği Rıdvan Dilmen’le, sportif direktör ve CEO konusunu masaya yatırdığı ve Dilmen’den, “başkanım futbolda iki başlılık olmasın, teknik direktörün işine karışacak birisi olmasın” önerisi getirdiği oldu.
Zaten teknik direktörlük düşünen sportif direktör istemeyen Ali Koç’un bu nedenle iddia edildiği gibi Rıdvan Dilmen’e bir teklifi olmadığı ancak bazı konularda fikir alışverişinde bulunduğu da gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Fotospor

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close